Classics & Discoveries

A gdyby tak wrócić do idei salonu? Niewielkiego spotkania w gronie samych bliskich, życzliwych sobie ludzi (choć pewnie i myślących o sobie nawzajem to i owo), gromadzących się po to, żeby razem muzykować? Albo przynajmniej słuchać muzyki? Odsuwających troski zewnętrznej rzeczywistości, zapadających się w pluszach kanap i foteli, chroniących w ciepłym świetle przygaszonych lamp. To świat miniony, ale muzyka – jak żadna inna sztuka – może nam go przybliżać. Czasem wystarczy jedna płyta… (Dominika Micał, „Ruch Muzyczny”)

Image

Klasycznie i odkrywczo

Wydany z okazji jubileuszu 20-lecia zespołu Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer album, to najbardziej znane utwory na wiolonczelę i fortepian, oraz niezwykłe muzyczne odkrycia. Na tej wyjątkowej płycie, znajdują się m.in. Łabędź z "Karnawału Zwierząt" Camille'a Saint-Saëns'a czy Le Grand Tango Astora Piazzolli oraz nastrojowe i melodyjne kompozycje mniej znane słuchaczkom i słuchaczom m.in.: Romance sans paroles Zygmunta Stojowskiego czy Milontan José Bragato.

Połączyła nas przyjaźń, oraz edukacja w Krakowie i Paryżu. Występowaliśmy wspólnie na najbardziej prestiżowych estradach świata m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, St Martin-in-the-Fields w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Seoul Arts Center w Seulu, Alfred Newman Hall w Los Angeles, Palacio de Bellas Artes w Meksyku.

Płyta, którą oddajemy w Państwa ręce, to opowiedziana muzyką historia dwudziestu lat wspólnej pracy i podróży.

Znajdziesz nas:

Spotify: słuchaj online Zamów: sklep online Web: cracowduo.com Facebook: facebook.com/cracowduo YouTube: youtube.com/cracowduo

DUX 1817, 2021
Paweł Małecki - reżyseria nagrania, montaż
Magda Piotrowska – mastering
Aleksandra Kuzemko - menadżer projektu
Anita Wąsik-Płocińska – zdjęcia
Żaneta Pniewska – tłumaczenia
Rafał Dymerski - projekt graficzny i skład
Marcin Targoński – redakcja